Kompozycja 1

AW_K1

Artysta:
Agnieszka Wójtowicz
Medium:
technika własna artysty
Rok:
2016
Podłoże:
Płótno
Orientacja:
Poziomo
Szerokość:
150 cm
Wysokość:
100 cm

4 500,00 zł

O Artyście

Agnieszka Wójtowicz

Agnieszka Wójtowicz urodzona w Zamościu.

Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, kierunek formy użytkowe, specjalność tkanina artystyczna. Studia na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie oraz na Wydziale Artystycznym UMCS. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego, aneks w pracowni fotografii prof. Ireny Nawrot- Trzcińskiem, Studia podyplomowe na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie – Grafika komputerowa.

 

Zajmuje się twórczo różnymi dziedzinami sztuki: malarstwem, rysunkiem, fotografią., ilustracją książkową. Jej prace (od 1990 r.) publikowane były cyklicznie w dzienniku: „Dzień”, w „Kurierze Lubelskim”, „Akcencie” oraz w „Express Faktach”.

 

Jest Członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

W latach 1991 – 1992 współpracowała z Galerią Sztuki Sceny Plastycznej KUL. Od 1998r. współpracuje z pracownią plastyczną Teatru Hansa Christiana Andersena w Lublinie, a od 2005 z Galerią Sztuki Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.

 

Ma za sobą wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych, a za swoje prace otrzymała szereg nagród i wyróżnień, m. in. W 2015 r. otrzymała Stypendium Prezydenta Miasta Lublin, oraz Stypendium Marszałka Województwa Lubelskiego (2015 i 2016r.). Otrzymała także Nagrodę Rektora UMCS w Lublinie (2006r.) .

30 innych produktów w tej samej kategorii: