Galeria ART

„Nic tak nie nobilituje jak inwestowanie w sztukę. Jest dowodem na to, że jesteś estetą i do tego stać Cię na codzienne obcowanie z pięknem” (cyt. A. Starmach)

Od pewnego już czasu można zaobserwować  coraz większe zainteresowanie inwestowaniem w dzieła sztuki. Można nawet mówić o modzie na posiadanie prac młodego, zdolnego artysty czy dzieła uznanego już twórcy.

marzec_17.jpg

Galeria ART  przy Krakowskim Przedmieściu 62 należąca do ZPAP Okręgu Lubelskiego jest najstarszą galerią w Lublinie. Założona w 1956 r. po to aby  stworzyć artystom lubelskim (znanym a także debiutującym) miejsce do prezentacji swojego dorobku artystycznego i umożliwienie miłośnikom i kolekcjonerom zakupu wybranych dzieł.

po_nocy_kultury_czerwiec_2017.JPG

Galerię prowadzą : Dorota Kubacka – historyk sztuki, kustosz, kurator,  i Katarzyna Tymecka - artysta plastyk, projektant wnętrz, które służąc swoją wiedzą pomogą w wyborze odpowiedniego dzieła sztuki.

Oferta Galerii była i jest bardzo zróżnicowana gdyż w sztuce nie ma jednego obowiązującego stylu, nurtu czy mody. Oferujemy dzieła inspirowane sztuką dawną, prace tworzone przez realistów i surrealistów a także twórców operujących językiem abstrakcji. Czołówkę tworzą artyści, którzy osiągnęli znaczącą pozycję na lubelskim i krajowym rynku sztuki. Wielu z nich współpracuje z galeriami zagranicznymi.

Istotnym jest aby dokonując zakupu nie kierować się obowiązującym trendem czy modą lecz wybrać dzieło, które spełnia nasze wymogi estetyczne gdyż będzie towarzyszem w naszym życiu.

Ze swojej strony Galeria ART oferuje  profesjonalne doradztwo, wartościowe i interesujące dzieła, sprzedaż tradycyjną bądź internetową, przyjmujemy różne formy płatności (gotówką, kartą, raty), zapewniamy miłą obsługę, potrzeby każdego klienta będą rozpatrzone indywidualnie.

Jesteśmy otwarci na wszystko co odważne i nieszablonowe.