Artyści Jest 29 artystów

na stronę
 • Agnieszka Wójtowicz

  Agnieszka Wójtowicz urodzona w Zamościu.

  Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, kierunek formy użytkowe, specjalność tkanina artystyczna. Studia na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie oraz na Wydziale Artystycznym UMCS. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Jacka Wojciechowskiego, aneks w pracowni fotografii prof. Ireny Nawrot- Trzcińskiem, Studia podyplomowe na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie – Grafika komputerowa.

  .........

 • Andrzej Cwalina

  Artysta ur. w 1954 roku w Lublinie. Ukończył PWSSP we Wrocławiu (obecnie ASP). W obrazach Andrzeja Cwaliny powraca charakterystyczna powściągliwość, prostota form, a także niewymuszona, stonowana paleta. Na płótnach artysty widnieją niezwykłe, kuliste obiekty przywodzące na myśl wypalające się słońce nad umierającą planetą, wschód księżyca nad postapokaliptycznym krajobrazem, czy niezwykłe schody prowadzące ku bliżej nieokreślonemu przeznaczeniu… GaleriaART zaprasza zatem do „uchwycenia” zawartych w płótnach artysty treści, które emanują znaną tylko sobie niezwykłą mocą

 • Artur Przybysz

  Artur Przybysz urodził się i mieszka w Lublinie. Ukończył Instytut Wychowania Artystycznego UMCS (obecnie Wydział Artystyczny UMCS).

  Artysta maluje od wielu lat, początkowo tworzył w technice olejnej, później spróbował swoich sił w akwareli i pozostał jej wierny do dzisiaj.

  Akwarela jest uważana za jedną z najtrudniejszych tradycyjnych technik malarskich. Jej trudność polega na tym, że wykonawca musi być wciąż przygotowany i otwarty na przypadek.

  Artystę inspiruje architektura, pejzaż, a czasem inne motywy. Obecnie motywem przewodnim jest architektura dawnego Lublina, szczególnie nocą, gdy miasto nabiera tajemniczości i możemy przenieść się w czas przeszły

 • Barbara Buczek

  Urodzona w 1960 roku w Legionowie k. Warszawy. Studiowała na IWA UMCS w Lublinie (obecnie Wydział Artystyczny). Dyplom z wyróżnieniem w pracowni grafiki prof. Stanisława Góreckiego. Studia uzupełniające w zakresie konserwacji i restauracji przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Bibliotece Narodowej. Mieszka i tworzy w Lublinie. Udział w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych.

  „…Chociaż czystej sztuki nie uprawiam, uważam, że już sama chęć przekazywania na dwu-wymiarowej płaszczyźnie, owego trzeciego wymiaru (głębokości), jest ewidentną abstrakcją. Maluję od dawna naturę. Niemal codziennie. Mam więc do czynienia z przyrodą, jej stanami wiecznie zmieniającego się klimatu. Niedosyt, a także doskonalenie wciąż warsztatu, prowokuje mnie do następnych obrazów. Poznawanie nowej gamy barw „chwytanie” w obrazie nastroju chwili za każdym razem innej. Przyjemność tworzenia. To właśnie powoduje, że maluję.”

 • Benedykt Kroplewski

  Artysta urodził się w 1948 roku w Malborku. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Gdańsku, w pracowniach prof. Adama Harasa i Witolda Janowskiego. Malarz swój dyplom obronił w 1980 roku. Obecnie zajmuję się malarstwem, grafiką, rysunkiem, ilustracją oraz plakatem. 

 • Elwira Wasak

  Urodzona w 1957 roku. Absolwentka AR w Lublinie. Członek ZPAP od 1995 r., Członek TPSP. Uczestnik wielu plenerów w kraju i za granicą. W dorobku artystycznym kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych. Uczestniczka i laureatka licznych konkursów malarskich, m.in.:6. Międzynarodowe Biennale Miniatury, Częstochowa ; Międzynarodowy Konkurs Rysunku im. Andriollego, Nałęczów; Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego, Lubaczów 2008r., 2005 r.; "Autograf" Konkura Malarstwa i Rzeźby, Lublin 2004 - wyróżnienie; Grafika i Rysunek Roku, Lublin 1998 - wyróżnienie, i wiele innych.

  Uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek i techniki własne.

 • Grzegorz Dobiesław Mazurek

  Urodzony w 1955 r w Lublinie Studia na wydziale Grafiki ASP w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem w pracowni technik drzeworytniczych pod kierunkiem prof. Haliny Chrostowskiej w 1980 r. oraz aneks z malarstwa w pracowni prof. Eugeniusza Markowskiego. W latach 1999-2005 dziekan Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Twórca Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym. Kierownik Zakładu Sztuki Mediów Cyfrowych. Profesor Sztuk Plastycznych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków , Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Komisarz Międzynarodowego Triennale Sztuki Majdanek ’97, 2000, 2004 oraz Spotkań Graficznych w Kazimierzu Dolnym. Udział w licznych komisjach , radach programowych i jury konkursów artystycznych. Autor 43 wystaw indywidualnych, brał udział w ponad 450 wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą . Laureat 22 nagród i wyróżnień, w tym 11 międzynarodowych i 6 ogólno-polskich. Ważniejsze nagrody międzynarodowe: 1987 - Excellent Work Prize na The 55 Exhibition of the Japan Print Association, The Hanga Annual ’87, tokio, Japa;1988 - nagrodę Ex Equo na II Międzynarodowym Triennale Sztuki Majdanek ’88 w Lublinie, 1989 - medal Amici del Pomero na XVII Premio Internazionale di Grafica del Pomero w Mediolanie, 1993 - Sponsor’s Prize na II Sapporo International Print Biennale; wyróżnienie równorzędne na VIII Konkursie Graficznym im. J. Gielniaka w Jeleniej Górze (1993), grand prix na IX Seoul International Print Biennale (1994); 1997 - nagrodę fundowaną Intergrafia ’97 na Światowej Wystawie Laureatów w Katowicach; 2000 - nagrodę równorzędną na X Konkursie Graficznym im. J. Gielniaka w Jeleniej Górze; 2014 – Nagroda Regulaminowa – IV międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej, Gdynia. W roku 2006 uhonorowany Srebrnym Medalem Gloria Artis a w 2011 roku Złotą Odznaką Związku Polskich Artystów Plastyków.

 • Hennadiy Mysko

  Buntownik, wokalista, malarz, tatuażysta.

  Człowiek, który cały czas podróżuje, eksperymentuje, poszukuje.

  Artysta pochodzi z Ukrainy, od kilkunastu lat mieszka i realizuje się w Polsce. Ukończył Studium Plastyczne im. Stanisława Wyspiańskiego w Lublinie. Tam też pod kierownictwem Andrzeja Antoniego Widelskiego rozpoczął swoje malarstwo. To właśnie Widelski ukierunkował i poprowadził go na samym początku drogi artystycznej. W Polsce Mysko zainteresował się malarstwem Zdzisława Beksińskiego, i to właśnie jego malarstwo stało się inspiracją dla niego, ale tylko inspiracją. Od samego początku artysta tworzy własną sztukę

  Głównym motywem obrazów Mysko jest kobieta i jak sam powiedział:

  „…Na obrazach nie da się odzwierciedlić piękna ani brzydoty, pożądania ani niechęci, tak jak czyni to lustro. Dlatego posługuje się abstrakcją…”

 • Jan Stokfisz

  Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (1969-1972) i w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (1972-1974 / dyplom w 1974 r).W latach 1974-1977 pełnił funkcję Starszego Asystenta w katedrze malarstwa w poznańskiej PWSS. W latach 1977 - 2006 przebywał na artystycznym pobycie w Paryżu. Udział w wielu wystawach we Francji, Wielkiej Brytanii i USA. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych miedzy innymi: rodziny Kennedy; rodziny Chaplin; rodziny von Thurm und Taxi; rodziny J.M.Jarre i Maison Blanche (osobisty zakup przez B. Clintona w Paryżu podczas spotkania grupy G7). 1977 - BWA Poznań 1978 - FIAP Paryż 1988 - Les Ateliers, Paryż 1990 - Mike Porter Gallery, Anglia 1993 - Galerie Martine Lorette, Paryż 1994 - Entree des Artistes, Barbizon 1995 - Galerie Colette Dubois, Paryż 1996 - Galerie California, Paryż 1996 - 2007 stała wystawa w Galerie Clorinde Martin, Paryż.

 • Jerzy Tyburski

  Artysta urodzony w 1964 roku w Lubaczowie. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studia na Wydziale Historii Sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Dyplom w 1989 r. W latach 1986-89 uczęszczał na zajęcia w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika i adiunkta Jacka Wojciechowskiego w Instytucie Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Od 2000 roku dyrektor BWA - Galerii Zamojskiej. Prace artysty znajdują się między innymi w zbiorach: BWA-Galeria Zamojska, Galeria ZPAP w Lublinie oraz w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. 

 • Joanna Barczyk

  Malarka, mieszka w Lublinie. Studia na Wydziale Grafiki w Katowicach (trzy lata) i na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1978 r. uzyskała w pracowni profesora Jerzego Nowosielskiego, który nauczył ją podejścia do malarstwa wychodzącego z "elementarnej afirmacji rzeczywistości" jak mawiał i starań, by wyrazić istotę rzeczy, "duszę przedmiotu". Obecny styl malarstwa Joanny Barczyk zaczął kształtować się tuż po studiach - od małych do stopniowo rosnących formatów desek, gruntowanych kredą i malowanych uwspółcześnioną techniką ikonową. 

 • Krystyna Rudzka - Przychoda

              Członek Związku Polskich Artystów Plastyków .  Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki 1990/1991.Studia na UMCS w Lublinie.Wieloletni członek zarzadu Okręgu Lubelskiego (obecnie w-ce prezes) i Zarządu Głównego (GSK) ZPAP. Organizatorka i uczestniczka szeregu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

  Zorganizowała kilkadziesiąt wystaw indywidualnych m.in:  Instytut kultury Polskiej -Lipsk (Niemcy),  BWA Rzeszów,  BWA Tarnów, BWA Zamość,  Munster(Niemcy), Konsulat Generalny RP Nowy Jork(USA),   Fundacja Kultury Polskiej New Jersej(USA),  Wspólnie  z geologiem  dr.Lucjanem Gazdą tworzą  cykle wystaw tematycznych m .in.: w Muzeum Nadwiślańskim w  Kazimierzu Dolnym,   Muzeum na Majdanku Lublin ,   Muzeum w Chełmie, Galerii Radia Lublin,  Oddziale Muzeum Lubelskiego w Łęcznej . 

              Uczestniczyła w ponad 100 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą m.in.: "InterArt" - Poznań,   Triennale Współczesnego Portretu - Radom,   Międzynarodowa Wystawa -  Sant Jacob (Austria),  Międzynarodowa Wystawa- Plewen (Bułgaria), Inspiracje Ziemią - Muzeum Nadwiślańskie- Kazimierz Dolny,  Galeria De Cisseaux - Paryż(Francja),  Stadtmuseum - Waldkraiburg(Niemcy),  Stara Kordegarda - Warszawa, Tokio (Japonia},  BWA Częstochowa,   National Galery Melbourne(Australia),   Nowy Jork(USA) ,,  Muzeum Północno –Mazowieckie Łomża,   Galeria ZPAP-Warszawa,   BWA Rzeszów ,   Zachęta W-wa,  Muzeum Lubelskie, ,   Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego Warszawa,  Galeria Solvej Kraków , Orońsko BWA ,   Muzeum Archidiecezjalne- Lublin, Muzeum Dom Długosza Sandomierz  ,Katowice BWA, „Ogrody” BWA Wałbrzych  pokonkursowa.

              Laureatka nagród i wyróżnień . Uczestniczka aukcji charytatywnych w kraju i za granicą.Odznaka Zasłużony Działacz Kultury, Złota odznaka ZPAP, Nagroda Marszałka Województwa Lubelskiego, Nagroda Prezydenta Miasta Lublina. Jej obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych, państwowych i muzealnych.

 • Krzysztof Grajczak

  ...” To kolor decyduje o klimacie i charakterze tych dzieł, które zestawione obok siebie, tworzą- może w sposób niezamierzony- swoisty fryz, bez początku i końca....” Artysta urodził się w 1969 r w Elblągu. W latach 1988-1993 studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie, gdzie w 1993 r uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof. M. Hermana. Od 1998 r należy do Zwiąsku Polskich Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo i rysunek. Zajmuje się również scenografią i projektowaniem strojów teatralnych. Uczestniczył w ponad 50-ciu wystawach indywidualnych i zbiorowych oraz imprezach artystycznych w kraju: m. in- Lublin, Puławy, Dębica, Chorzów, Elbląg, Gdańsk, Olsztyn, Zamość, Kraków, Olkusz, Koszalin, Osieki, Ustronie Morskie, Kazimierz Dolny itd. A także za granicą: Szwecja, Francja, Niemcy, Tunezja, Czechy, Łotwa, Ukraina, Włochy, Słowacja itd. Obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych, muzeach i galeriach w kraju i za granicą. 

 • Krzysztof Szymanowicz

  Krzysztof Szymanowicz Urodzony 18 marca 1960 roku w Lublinie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego w Lublinie, dyplom z malarstwa w 1989 roku. Od 1997 roku pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego UMCS. Od 2012 roku pełni funkcję dyrektora Instytutu Sztuk Pięknych oraz kierownika Zakładu Grafiki Warsztatowej I. W latach 1999-2002 wiceprezes Okręgu Lubelskiego ZPAP a od 2002- 2010 roku prezes O.L. ZPAP.W 2005 roku otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Lublin a w 2007 roku otrzymał Brązowy Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Od 2016 r. członek Rady Artystycznej ZG ZPAP. Pracuje w technice linorytu stosując metodę punktową, jego najważniejsze cykle to:"Rozmowy ze sobą", "Rolki", "Pamiątki" i "Engramy". Inspiracją dla jego twórczości jest pamięć, zapisane w niej osobiste doświadczenia. 

 • Maria Polakowska-Prokopiak

  Współzałożycielka i współprowadząca autorską pracownię EKO ART na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Uhonorowana nagrodami Rektora UMCS. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2000 r. Autorka 30 wystaw indywidualnych. Prezentowała prace m.in. w Krośnie, Lublinie, Bolesławcu, Kazimierzu Dolnym, Rzeszowie, Bytomiu, Sandomierzu, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Zamościu, Warszawie, Tychach, a także w Sztokcholmie, Berlinie i Kijowie. Uczestniczyła w 130 wystawach zbiorowych ogolnopolskich i międzynarodowych m.in. w Lublinie, Wrocławiu, Bielsku Białej, Toruniu, Szczecinie, Kielcach, Tychach, Łodzi, Nowym Sączu, Warszawie, Zakopanym, Krakowie, Częstochowie, Włocławku, Bydgoszczy, Olsztynie, Szczecinie, Sieradzu, Ostrowcu Świętokrzyskim, Krynicy, Sopocie, Wałbrzychu, Ciechanowie, Przemyślu, Koszalinie, a także w Krzemieńcu, Brukseli, Monachium, Sztokholmie, Irlandii i Danii. Kurator wystaw i plenerów, juror w konkursach

 • Mariusz Drzewiński

  Artysta urodzony w 1959r. w Lublinie.

  1979-1983 studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w pracowni prof. Mieczysława Hermana. Obecnie zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Zakładzie Malarstwa i Rysunku II prof. Jacka Wojciechowskiego na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie. Jest kierownikiem Pracowni Rysunku. W 2004 roku otrzymał stopień doktora habilitowanego sztuk plastycznych w zakresie malarstwa na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2009 roku pełnię funkcję prodziekana ds. studenckich. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków w Lublinie.

  W pracy artystycznej skupia się na działalności w zakresie malarstwa i rysunku. Swoje prace prezentował na ponad 30 wystawach indywidualnych. Brał udział w ponad 85 wystawach zbiorowych i konkursach w Polsce, Kanadzie, Belgii, Australii i na Ukrainie.

 • Mariusz Stryjecki

  Mariusz Stryjecki, jest lublinianinem, absolwentem Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. W jego dorobku znajdują się zarówno wystawy indywidualne jak i zbiorowe. Pracuje jako nauczyciel w Młodzieżowym Domu Kultury w Lublinie. Na co dzień zajmuje się grafiką komputerową, artystyczną i użytkową, fotografią.

Pokazuje 1 - 18 z 29 elementów

Artyści

Dostawcy

Brak dostawców